دانستنی ها

آشنایی با کابینت روشویی! کابینت روشویی چیست؟

آشنایی با کابینت روشویی

کابینت روشویی کابینت هایی هستند که در سرویس های بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می گیرند و یکی از وسایل موجود در دکوراسیون سرویس بهداشتی است که علاوه بر کاربردی بودن، بسیار زیباست.

دکوراسیون و زیبایی حمام و سرویس بهداشتی نقش بسیار مهم و پر رنگی در زیبایی و شیک بودن خانه دارد و از این رو باید در هنگام انتخاب و تهیه وسایل سرویس بهداشتی دقت به خرج دهیم و نوع دکوراسیون و سبک مورد نظرمان را انتخاب کنیم.

یکی از وسایل اصلی که نقش کلیدی دکوراسیون را در سرویس بهداشتی برعهده دارد، کابینت روشویی است. کابینت روشویی علاوه بر زیبایی و رعایت اصول بهداشتی نقش مهمی را در فضاسازی سرویس بهداشتی بر عهده دارد. شما می توانید در کابینت روشویی وسایلی را که ممکن است کل فضا را به هم ریخته کند، قرار دهید و نظم بیشتری را در محیط برقرار کنید.

اگر قصد خرید کابینت روشویی را دارید لازم است مواردی را در نظر بگیرید تا بعد از خرید و استفاده دقیقا همان چیزی که می خواستید را داشته باشید پس در ادامه با ما همراه باشید.

کابینت روشویی چیست؟

کابینت روشویی یک کابینت در سرویس بهداشتی یا حمام است که بیشتر برای نگهداری تجهیزات و وسایل مربوط به حمام و وسایل بهداشتی، محصولات بهداشتی، لوازم آرایشی و یا دارویی مورداستفاده قرار می گیرد.

بدین صورت که این لوازم دیگر در معرض دید نبوده و باعث می شوند تا سرویس بهداشتی و حمام، جلوه ای زیبا و شیک داشته باشند. کابینت روشویی، بخش هایی مانند لوله های آب و اتصالات مرتبط را نیز مخفی کرده و با این کار، زیبایی سرویس بهداشتی و حمام را دو چندان خواهد کرد.

انواع کابینت روشویی از لحاظ نحوه نصب

انواع روشویی کابینتی از لحاظ نحوه نصب به دو دسته بدون پایه و پایه دار تقسیم می شوند. هر کدام از مدل ها برای مکان و موقعیت متفاوتی استفاده می شود.

کابینت روشویی پایه دار

اگر فضای سرویس بهداشتی شما نسبتاً بزرگ است پیشنهاد می کنیم از کابینت های روشویی پایه دار استفاده کنید. این مدل فضای کافی برای قرار دادن لوازم بهداشتی و مواد شوینده را ایجاد می کند و به کمک آن می توانید نظم بیشتری به سرویس بهداشتی بدهید. در ضمن قرار دادن روشویی روی زمین ایمنی بیشتری ایجاد می کند.

کابینت روشویی بدون پایه

در سرویس های بهداشتی کوچک بهترین انتخاب نصب کابینت روشویی بدون پایه است. این مدل کاملاً به دیوار پیچ می شود و اغلب در ابعاد کوچک طراحی و اجرا می شود. از بخش زیری این مدل روشویی می توان برای قرار دادن دمپایی ها استفاده نمود.

انواع کابینت روشویی از نظر جنس

کیفیت روشویی کابینتی تا حد زیادی به جنس آن بستگی دارد. در گذشته از فلز یا چوب برای ساخت کابینت استفاده می شد. متاسفانه هیچ کدام از این مواد در برابر رطوبت مقاوم نیستند. بعد از مدتی ام دی اف ها جایگزین شدند. جنس کابینت یکی از عوامل موثر در قیمت روشویی است و می تواند بنابر نوع جنس آن روشویی دارای قیمت های مختلفی باشد.

مقاومت MDF نسبت به چوب بهتر بود. اما این ماده هم در برابر رطوبت غیرنفوذ نبود. به همین دلیل نمی توانست بیشتر از چند سال دوام داشته باشد. تا اینکه در نهایت PVC ها وارد عرصه شدند. تا به امروز، پی وی سی بهترین متریال برای ساخت کابینت روشویی است.

سه جنس مختلف وجود دارد که شامل:

کابینت روشویی چوبی

کابینت روشویی چوبی از یک ورق کامپوزیت که از ترکیب ذرات چوب با چسب ساخته شده و سپس حرارت داده می شود و به شکل صفحه کابینت فشرده می شود. لایه رویی کابینتی روشویی را می توان با چوب، لمینت یا ملامین پوشاند.

بزرگترین عیب روشویی کابینتی چوبی این است که توسط آب و بخار آسیب می بیند در نتیجه باید خیلی سریع آن را تعویض کنید.

کابینت روشویی MDF

MDF یا تخته فیبر از الیاف کامپوزیت چوب می سازند که با چسب موم یا رزین به هم متصل می شود. با اینکه MDF شبیه چوب است اما بسیار متراکم تر است و حاوی حفره هایی است که در روشویی های کابینتی چوبی قابل مشاهده نیست.

از مزایای MDF می توان به قیمت مناسب، کیفیت بالا و سطح صاف آن اشاره کرد. کابینت روشویی MDF همچنان مشکل عدم مقاومت در برابر رطوبت را دارد. اگر روشویی کابینتی MDF خیس شود، متورم و متلاشی خواهد شد.

کابینت روشویی PVC

PVC یک نوع پلاستیک فشرده است، روشویی کابینتی PVC برخلاف مدل چوبی در مقابل حرارت، ضربه و رطوبت کاملا مقاوم است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که بهترین جنس روشویی کابینتی، پی وی سی است و به دلیل دوام بالای آن تا سال ها می توان از آن استفاده کرد.

کابینت روشویی PVC

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *