آخرین مقالات

نکات مهم هنگام خرید روشویی کابینتی

نکات مهم خرید

بهداشت و سلامت خانواده دغدغه همه ماست. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تامین بهداشت در خانه، استفاده از کابینت روشویی است. حتما می‌دانید که فضای مرطوب سرویس بهداشتی بهترین فرصت برای رشد میکروب و آلودگی‌هاست. کایبنت روشویی به سادگی از وسایل شخصی مثل مسواک و حوله محافظت می‌کند. به علاوه تاثیر کابینت روشویی ها بر دکوراسیون شگفت انگیز است. اگر به تازگی قصد خرید روشویی دارید، یا دلتان می‌خواهد دکور سرویس بهداشتی را عوض کنید، کابینت روشویی بهترین انتخاب است. خرید این وسیله ساده بنظر می‌رسد! اما برای داشتن بهترین کیفیت، کارایی و هماهنگی، نکاتی است که باید قبل از خرید بدانید. برای آشنایی با این نکات و خرید بهترین کابینت روشویی با ما همراه باشید.

کابینت روشویی

طرح کابینت روشویی

در زمان خرید انواع کابینت روشویی باید به طرح آن توجه کنید تا با دکوراسیون و رنگ سرویس بهداشتی هماهنگ باشد.

دیواری یا زمینی

روشویی های کابینت دار به دو دسته زمینی و دیواری تقسیم می شوند که نوع زمینی آن شامل کابینت های پایه دار و نوع دیواری آن شامل کابینت های بدون پایه است که باید به دیوار نصب شوند.

 اندازه محصول

در زمان خرید هر یک از انواع کابینت روشویی باید به طول، عرض و ارتفاع کابینت دقت کنید و این ابعاد باید متناسب با ابعاد سرویس بهداشتی یا حمام باشد.

جنس بدنه

نخستین نکته مهمی که در خرید کابینت روشویی باید مدنظر داشته باشید، مواد به کاررفته در ساخت آن است. دلیل آن، ارزیابی دوام و ماندگاری محصول است؛ چراکه رطوبت و نم حمام یا سرویس بهداشتی، می تواند برروی مواد تشکیل دهنده آن تاثیر مستقیم داشته باشد.

 جنس روکش

جنس روکش کابینت روشویی ها باید ضد آب، ضد رطوبت و در مقابل فشار و خط و خش مقاوم باشد.

 رنگ و طراحی

معمولاً سرویس های بهداشتی و حمام ها از طراحی خاصی برخوردار هستند و متناسب با طراحی، از کاشی و سرامیک با رنگ ها و طرح های خاص در آن ها استفاده می شود.

 طرح کاسه روشویی

در زمان انتخاب هریک از انواع کابینت روشویی به جنس، لعاب و طرح کاسه روشویی دقت کنید، زیرا می توانند از جنس های مختلف مانند چینی، سنگ و چوب ساخته شوند.

 نحوه باز و بسته شدن درب کابینت

درب کابینت می تواند به وسیله لولا یا جک و به شکل راست گرد، چپ گرد یا به سمت بالا و پایین باز شود. در زمان انتخاب و خرید هر یک از انواع کابینت روشویی به نحوه باز و بسته شدن درب آن ها دقت کنید و متناسب با جهت نصب و شکل قرارگیری آن، ست مناسب را انتخاب کنید.

انواع جنس سینک روشویی

سینک روشویی

در راهنمای خرید روشویی کابینتی، متریالی که کاسه روشویی از آن ساخته شده نیز نکته مهمی است که باید آن را نیز در نظر داشت. سینک های روشویی ساخته شده از متریال خاصی هستند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم داشت:

 سینک روشویی سرامیکی

روشویی های سرامیکی در میان جنس های مختلف کاسه روشویی، محبوب ترین هستند. این موضوع دو دلیل دارد؛ اولین دلیل این است که سرامیک با سبک سنتی و مدرن به یک میزان هماهنگی دارد و دومین دلیل هم این است که درصورت مراقبت درست سال ها دوام می آورد. به طور کلی می توان گفت که استفاده از سرامیک بهداشتی محبوبیت بسیاری را در بین مصرف کنندگان دارد.

سینک روشویی بتنی

این جنس سینک که از بتن جلا داده شده بهره می برد، بسیار محکم است. هم چنین ظاهری مدرن و چشم گیر را به محیط حمام یا سرویس خانه شما می بخشد.

سینک گرانیتی

گرانیت همانند بتن محکم است. درنتیجه دوام و مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و شوک حرارتی از خود نشان می دهد.

سینک مرمر

این سنگ در مقایسه با دو مورد قبل، بسیار حساس است و صرفا در حمام های بسیار لوکس و با شرایطی خاص مورد استفاده قرار می گیرد. درواقع این نوع سینک ها مناسب زمانی هستند که در رابطه با خرید روشویی کابینتی مدرن راهنمایی نیاز دارید.

سینک شیشه ای

این نوع سینک ها همانند سنگ مرمر شکننده هستند اما هر ماده شوینده ای را تحمل می کنند. کاسه روشویی های شیشه ای درعین حال بهداشتی بودن، مدرن و متمایز نیز هستند. آن ها در رنگ های مختلف نیز موجود هستند.

 قیمت  کابینت روشویی چقدر است؟

پس از اینکه این موارد را در نظر گرفتید و مدل روشویی کابینتی خود را انتخاب کردید، سری به قیمت روشویی کابینتی در مدل های مختلف بزنید. قیمت روشویی کابینتی در ارزانترین شکل خود مربوط به مدل های پی وی سی است. پس از آن مدل های چوبی که دارای روکش پی وی سی هستند، قرار می گیرند.

اما گران قیمت ترین نمونه های بازار به روشویی هایی مربوط می شود که تماماً از چوب هستند؛ زیرا نوع چوبی که استفاده شده، بسیار خاص است. اگر هنوز بخواهیم در مدل های گران قیمت بمانیم، بایستی به مدل هایی اشاره کنیم که از قابلیت های اضافه ای از قبیل ال ای دی و بلوتوث برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید